Zajęcia jogi w Mae Yoga prowadzone są wg systemu Satyananda.
Głównym elementem wszystkich praktyk jest prawidłowe anatomicznie ich wykonywanie.
Efektem praktyki jest równowaga na poziomie fizycznym, mentalnym i emocjonalnym.
Wszystkie praktyki wg systemu Satyananda są bardzo proste i dostosowane do obecnego stylu życia; czyli: długie godziny pracy w pozycji siedzącej, nieregularny tryb życia, niewłściwe odżywianie, stres, życie w ciagłym pośpiechu, itd.
System Jogi Satyananda został opracowany w latach pięćdziesiątych, w odpowiedzi na zmieniający się świat, styl życia i potrzeby ludzkie. I to jest podstawowa różnica w stosunku do innych systemów jogi. Oczywiście został opracowany w oparciu o starożytny system jogi i wieloletnie studia i osobiste praktyki starożytnych skryptów przez Mistrza Satyanandę.
Dla kogo są zajęcia jogi w Mae Yoga?
Praktyki te są wykonalne dla każdego, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Ich praktyka zalecana jest wszystkim celem regulacji funkcjonowania organizmu. Szczególnie zalecam je osobom starszym, nieaktywnym fizycznie od dłuższego czasu lub wymagających „powrotu do korzeni” np. po przebytej ciąży, chorobie lub kontuzji.
Jak wyglądają zajęcia jogi w Mae Yoga?
Każde zajęcia jogi rozpoczynają się praktyką uważności na własny oddech. Wynikiem tej praktyki jest skierowanie uwagi do wewnątrz siebie, która pozwala się wyciszyć i skupić na swoim ciele. Na zakończenie 5-10 minutowej praktyki osiaga się głeboką koncentrację połaczoną z relaksacją, która jest utrzymywana do końca zajęć.
Następnie odbywa sie praktyka asan, która jest wykonywana z zamkniętymi oczyma w synchronizacji z naturalnym oddechem, co wpływa na utrzymanie koncentracji i nie rozpraszanie jej na bodźce zewnętrzne. Zwiększa to uważność na reakcje ciała i umysłu na poszczególne praktyki oraz daje możliwość rozwinięcia własnej praktyki w ramach swoich możliwości i ograniczeń.
W trakcie zajęć jogi jest sie wyłącznie z samym sobą, kontakt ze światem zewnętrznym utrzymuje jedynie głos nauczyciela, który nie wykonuje demonstracji asan lecz koncentruje sie na obserwowaniu praktykujacych i udzielaniu instrukcji umozliwiających poprawne wykonywanie asan przez wszystkich praktykujących.
Po praktyce asan nastepuje praktyka oddechowo – relaksacyjna, wykonywana w dalszym ciągu z zamkniętymi oczyma, której celem jest wentylacja płuc, dotlenienie organizmu i uspokojenie umysłu.
Bezpłatne zajęcia – skorzystaj!
Przekonaj się sam/-a, – zapraszamy na dzień otwarty 8 października 2016, gdzie możesz skorzystać z bezplatnych zajęć, porozmwiać z nauczycielem, zadać pytania itp itd. Poczytaj więcej o Dniu Otwartym tutaj >>